Sportlik nädalavahetus Otepääl algas reede õhtul toreda üllatusega – Kaja oli kaasa toonud Pierre Paillardi Brut šampanja! Ka Mulliblogil on siin oma väike osa – Kaja luges enne blogi läbi ja otsis poest välja sellise šampanja, millest ma veel kirjutanud ei ole. Väga armas, aitäh! Kõlistasime klaase Kaja äsjamöödunud sünnipäeva puhul ja kiitsime šampanjameistrit.
Viinamarjad on korjatud 22 erinevast Grand Cru aedadest, viinapuude keskmine vanus on 25 aastat.
Koostis: 60% Pinot Noir, 40% Chardonnay
Värvus särav ja kuldne, mullid on tihedad, tillukesed ja kerged, mis on tingitud veini pikaaegsest valmimisest.
Lõhn värske ja tugev, tunda kollaseid puuvilju ja tsirust. Minu nina tundis mõnusa küpse õuna lõhna.
Maitse on üsna sirgjooneline, samas tasakaalustatud ja hästi balanseeritud. Mullid tunduvad suus kreemised ja kihisevad päris pikalt. Maitses on tunda õuna, pirni ja brioche, leib ja mandel on aimatavad, kuid ei domineeri.
Meie nautisime seda imelist jooki aperitiivina, hiljem lonksasime paar sõõmu ka kanaga Caesari salati kõrvale. Tootja soovitab šampanjat nautida kalaroogadega, valge liha, brioche ja juustupirukaga.
Pierre Paillard Brut on saanud ka hulgaliselt auhindu:
International Wine Challenge 2011 Silver Medal
Jane MacQuitty. The Times, September 11th 2010 “Spoil yourself with the best new Brut champagne I’ve tasted all year”
View From the Cellar John Gilman: 90/100