Billecart-Salmon Brut Réserve

Suvel Champagne maakonnas ringi sõites külastasime võimaluse korral väikesed maju, vahel kloppisime ka edutult suurte värava taga, kuid enamasti ei tulnud  keegi avama. Saime aru, et kuumal suvekuul on veinivalmistajatel käed-jalad tööd täis ning pole aega ega isu iga untsantsakaga tegeleda. Ühel päeval lugesin Juhlini raamatust: “It’s real pleasure for any wine enthusiast to visit this small, well-run domain in Mareuil-sur-Ay”. Absoluutselt! Patt oleks jätta selline võimalus kasutamata, eriti kui juhtumisi sealsamas külas oled ning nii parkisimegi oma bussikese Billecart-Salmoni värava ette.

     

Mõis asutati aastal 1818 kui abiellusid Nicolas François Billecart and Elisabeth Salmon. Tänapäeval valmistab mõis elegantseid ja sportlikke veine, mis sobivad ideaalselt ka moodsa köögiga.

Billecart 1959 võitis esikoha Champagne of the Millennium 1999 degustatsioonil, kus valiti 150 XX sajandi parimat šampanjat.

Tol päeva kui meie värava avasime säras päike taevas, aed oli täis õitsvaid lilli ning ümberringi imeline vaikus. Maja peauks oli avatud, astusime sisse, kuid esialgu ei kohanud me hingelistki. Lõpuks kohtasime üht töötajat, kes kutsus kohale ametliku esindaja: saabus daam, umbes 50 aastane, mustas Chaneli kostüümis, erkpunaste huultega. Vau! Tõeline daam! Meie nägime välja… turistid, chillilt suviselt riides valmis ootamatuteks naudinguteks. Kuuldes meie soovist nende keldrit külastada, vabandas daam, et ekskursioonid algavad taas sügisel ning järjekord nende keldri külastamiseks on vähemalt 1 aasta! Vot nii! Selle peale ei osanud muud kosta kui paluda luba vähemasti mõisa poodi külastada ning seal ringi vaadata. Sellega oli daam õnneks päri. Ostsin kaasa ühe pudeli Brut Réserve ja mõned meened veel lisaks, daam kinkis noortele tütarlastele mälestuseks mõisa võtmehoidjad. Teadagi, investeering tulevikku – küllap nad sinna kord tagasi lähevad!

Lahkusime mõisast meeldivate tunnetega ning panin šampanja ootama oma hetke ühel külma päeval. Aeg tasus ootamist, tegemist oli suurepärase šampanjaga!

Koostis: 35% PN, 30% PM, 35% CH

Jook on meeldivalt puuviljane, aroomis tunda värskust, õuna ja pirni.

Maitses oli tunda sidrunit, millele järgnes pikk tasakaalus õunane (Granny Smith) järelmaitse. Jook hellistas pehmelt suulage, tunda oli kerget magusust ja kooresust.

Absoluutne nauding, tõeliselt suurepärane šampanja, sellist jooki juues saad aru, et on ikka küll vahe headel ning väga headel šampanjadel!

R. Juhlin annab oma raamatus huvitava nõuande: “Osta Billecart-Salmoni šampanjasid enne, kui need muutuvad sama kalliks kui Krug”.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s