Veuve Clicquot Brut Yellow label

Kaunil kollasel päikesepaistelisel laupäeval on paslik üles tähendada märkmed ja emotsioonid Yellow Labeli (Rootsis kutsutakse seda jooki Kollaseks Leseks) kohta.

Vaatamata sellele, et Clicquot näol on tegemist suurtootjaga, aastatoodang 18 miljonit pudelit, on maja suutnud läbi aegade säilitada Pinot’l baseeruva klassikalise stiili ning šampanjades on tunda taigna, leiva ning pipra selgeid elemente.

Ajavahemikul 1860-1870 sisenes Clicquot šampanjapudeli kujunduses uude ajajärku. 1873 aastakäik sai “spetsiaalse riietuse” – kollast värvi sildi. Aastal 1876 sai kollasest sildist spetsiaalne tunnus kuivale veinile, mida müüdi Briti saartel. Yellow label võeti kiirelt omaks ning müügiagendid ja kliendid nõudsid just kollast šampanjat. Yellow Labelil on ka väga kaunis, teistest eristuv madami portreega korgikaas.

Koostis: 56% PN, 16% PM, 28% CH
Värvuselt kuldkollane, päikeseloojangu varjund, äärmiselt mahe toon.

Aroomis tunda rosinaid, puuvilju, kerget vanilli ja brioche. Minu jaoks domineeris üle kõige puuvili, üldine aroomibukett ei olnud väga intensiivne ja iseloomukas, pigem rahulik, pipranoote ma kahjuks ei tabanud. Maitses oli selgelt tunda puuvilju ja marju üsna heas tasakaalus.

Juhlini hinnang 74, arenedes 85

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s