Üllatav Soome

Laupäeval võtsime üle mitme aasta ette ühepäevase reisi Helsingisse, eesmärgiks lihtsalt end tuulutada, ringi tallata ja Soome õhku hingata. Viking Line hommikune reis oli üsna rahvarohke, meiesuguseid tuuletallajaid oli teisigi. Lõime laevalehe lahti ning saime teada, et Viking Line pöörab nüüdsest rohkem tähelepanu šampanja valikule ning on oma riiuleid rohkesti täiendanud. Laevapoe riiulid üllatasid tõesti laia sortimendi ja hinnaskaalaga, suurimad üllatajad olid  kõrgema hinnaklassi šampanjad, kus nt Roedereri Cristal 2004 maksis 149€ ja Krug Grand Cuvée 125€. Lisaks veel hulk tuntud (Pol Roger, Charles Heidsieck, Taittinger) ja tundmatuid nimesid, milliste hinnad algasid 25 eurost ja lõppesid 100 juures. Laevašampanjaks on VL valinud Laurent Perrieri, seda müüdi mitmes suuruses nii kohvikutes kui poodides.

Suurim üllatus tabas mind aga poes tund pärast avamist kui Krugi riiul oli tühjaks ostetud, no seal oli vähemalt 6 karpi. Pidasin seda esialgu eksituseks või silmamoonduseks….aga tagasiteel sain selgust. Nimelt oli VL-l seekord šampanja nädalavahetus ning korraldati ka degustatsioone (ilmselt siis Soome pool reklaamides), mille käigus tutvustati väga häid ja ka kallima hinnaklassi jooke ning needsamad inimesed siis hommikul ostsidki poe tühjaks. Imekspandav, pole midagi öelda, niimoodi kasvatataksegi klientuuri ja levitatakse šampanjausku.

Helsinki oli ikka endine, nagu meil, nii ka neil kesklinnas kesklinna hinnad –  siiavõileiva eest pidi välja käima juba 3.50. Aga maitses hästi. Stockmanni toiduosakond on minu jaoks ikka endiselt klass omaette, vaata ja imesta kui ilus ja rikkalik väljapanek meist kõigest 75 km kaugusel. Kahju kohe, et autoga ei läinud, seljakotti kõike soovitut kahjuks ei mahutanud. Alkoholi osasto oli põnev, lisaks rikkalikule veinivalikule uudistasin muidugi ka šampanjaletti, hinnad algasid 20 eurost ning üllatav oli magnum pudelite lai valik. Muidugi, eks üle lahe on ostjaid rohkem, nõudlus suurem ja nende jaoks on ka valikuvõimalusi loodud. Ei tulnud ka meie sealt tühja kotiga ära ning nüüd ootame päikeselist sooja õhtut. Nii et kui järgmine kord üle lahe sõidate, hoidke silmad ja rahakotirauad lahti!

Mullitamiseni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s