Champagne Pannier

Pannieri šampanjamajale pani aluse Louis Eugene Pannier aastal 1899, Epernay lähedal asuvas  Dizy linnas. Aastal 1937 ostis tema poeg Marne Valleys Château-Thierry keskaegsed keldrid ning siit algas maja edukas areng. Täna on aastane kogutoodang 1,9 miljonit pudelit. 1999.aastal viidi keldrites läbi arheoloogilised väljakaevamised, mille käigus leiti XIV sajandist pärit nikerdatud amburi kujuke. Sellest sai Champagne Pannieri uus logo koos motoga: “Ad perfectionem intendere” – “meie eesmärk on täiuslikkus”.

Minu nägemisulatusse jäi Pannier Helsingis Stockmanni alkoholiosastos, kus muide oli üllatavalt lai valik mõistliku hinnaga mullijooke. Meie valik langes
Brut Sélection`le, koostis üsna huvitav: 19% PN, 40% PM, 41% CH. Aroomis oli tunda kergelt röstsaia ja pärmi, maitse kergelt puuviljane, kuid järelmaitse üsna lühike. Üldmulje üsna keskpärane, ka Juhlini hinnang 59, arenedes 63. Soome poeletil oli rohkem kui üks Pannieri esindaja ning loodetavasti jõuavad need õige pea ka Eesti mullisõprade käeulatusse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s