Champagne Drappier

Sel suvel jõudsid minu vaatevälja Drappieri šampanjad, sildid hästi klassikalise disainiga ning otsekohesed, capid soliidsed, kus põhivärvus must ja lisandiks kuldsed ja hõbedased toonid. Enne kui jagan oma muljeid kohtumistest Drappieri šampanjadega, paar sõna maja ja perekonna kohta.

Drappier on Aube toot20121027-221014.jpgjatest suurim ja tuntuim, 45 ha aedu asub nende kodukülas Urvilles, Bar-sur-Aubes. Lisaks oma aedadele rendivad nad 40 ha aedu. Suguvõsa ajalugu ulatub tagasi aastasse 1604, mil sündis Remy Drappier, kellest sai Reimsi piirkonnas tuntud riidekaupmees. Tema lapselaps Nicolas oli kuningas Loius XIV piirkonna prokurör. 1808.aastal kolis perekond Urville ning just Drappierid olid need, kes tõid Aubesse Pinot Noiri, enne kasvatati seal piirkonnas peamiselt Gamay viinamarju. Georges Collot, tänase veinimõisa juhi Michel Drappieri vanaisa, oli mees, kes esimesena istutas Pinot Noiri viinapuid ning teenis endale seeläbi hüüdnime “Isa Pinot”. Tänaseks katavad Pinot Noir aiad 3/4 Aubest ning piirkond on tuntud eelkõige kui marjase ja täidlase Pinot Noiri kasvualana.
Kui Michel Drappier oli 15-aastane, tuli tal idee valmistada ühe aia marjadest veini. Tema isa André andis noormehele loa valmistada ühe aia veini alles siis kui Michel oli teatanud oma otsusest saada veinimeistriks ning pühendada oma elu veini valmistamisele. Nii sai alguse Grande Sendrèe, mida on aastast 1975 peetud üheks parimaks Aube šampanjaks. Minul ei ole olnud veel võimalust seda maja tippveini maitsta, kuid mõned Drappierid olen järele proovinud küll. Neist siis õige pea lähemalt, algatuseks üks foto Drappieri etiketist.

20121021-182722.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s