Laurent-Perrier

Laurent-Perrieri ajaloos on suurt rolli mänginud naised, maja on juhtinud nii leskproua Mathilde Emilie Perrier kui ka Marie-Louise de Nonancourt.
Maja ajalugu algas aastal 1812 kui veini tootmist alustas Alphonse Pierlot. Aastal 1881 pärandas ta mõisa oma veinimeister Eugene Laurentile, kes hakkas majas toimetama koos abikaasa Mathilde Emiliega. Kahjuks sai Eugene õnnetult hukka ning aastal 1887 jäi  maja lesknaise juhtida. Mathilde ühendas enda ning kadunud abikaasa perekonna nimed ning lõi uue brändi: Veuve Laurent-Perrier & Cie.

Aastal 1914 ületati esmakordselt 50 000 kasti tootmismaht, mis oli tolle aja kohta tippsaavutus ühe maja poolt. Pärast ema surma 1925 võttis mõisa juhtimise üle tütar Eugenie, kes müüs aga mõisa maailmasõdade vahelisel perioodil Madame Louise Lanson de Nonancourt`le, šampanjatootjate Victor ja Henri Lansoni õele. Ülevõtmisel hetkel, 1939, olid maailmas ja majanduses keerulised ajad, mõis oli väga viletsas seisus ning Louise-Marie pühendas end täielikult mõisa ülesehitamisele, et kindlustada endale ning oma poegadale helge tulevik.
Kahjuks kaotas vanim poeg Maurice Teises Maailmasõjas oma elu, kuid noorem poeg Bernard de Nonancourt jõudis sõjast tagasi ning asus jõudsalt tegutsema. Ta alustas A-st ja B-st, oli õpipoisiks Lansoni ning Delamotte mõisades ning aastal 1949 oli valmis mõisa enda juhtida võtma.

Bernardi motiveeris armastus šampanja ning selle valmistamise vastu, tema moto oli: “with quality wine and people, you cannot fail”. Koos oma väikese meeskonnaga panid nad aluse Laurent-Perrieri kui innovaatilise tootja teekonnale, millest kasvas välja üks suurimaid šampanjatootjaid, täna aastane kogutoodang ca 8 mio pudelit.
1950 oli L-P üks esimesi tootjaid, kes kasutas roostevabast terase st mahuteid.

1958 toodeti esmakordselt mitme erineva aastakäigu veinidest prestige cuvéeLaurent-Perrier Grand Siècle. Seni oli prestige cuveè´sid valmistatud alati ühe aastakäigu veinidest.
1968 tutvustati maailmale esmakordselt mitme aastakäigu veinidest valmitatud Cuveè Rosè Brut, valmistatud 100% Pinot Noir`st.
1980 toodi turule brut nature (ei ole lisatud suhkrut) Laurent-Perrier Ultra Brut.

Täna kuulub L-P valdusfirmale, kelle omandusse kuuluvad ka Salon, Delamotte, Lemoine ja De Castellane šampanjamajad. Maja omab ca 150 ha viinamarjaaedu, mis katab 10% tootmiseks vajaliku mahu, ülejäänud marjad ostetakse kokku.

Veinimeistriks on Michel Fauconnet, kelle stiiliks on eriti puhas maitse ning selle nimel pingutab ta kõvasti. L-P on hinnatud oma puuviljase ja elegantse stiili poolest.
L-P šampanjadest kirjutan edaspidi täpsemalt, siis kui õnnestub neid maitsta, siiani on õnnestunud proovida vaid Brut NV-d.

Nauditavaid mullitavaid kogemusi teile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s