Teist korda ei ostaks vol.1

Ikka tuleb aeg-ajalt elus ette, et kõik mis ette võtad, ei õnnestu. Paraku on samamoodi ka šampanjaostmisega, et mitte iga pudel, millelt kork lendab, ei raba sind jalust just positiivsel moel. Paari aasta jooksul on selliseid elamusi mõned ikka kogunenud, ent kuidagi ei tõusnud käsi neist eraldi kirjutama. Sestap otsustasin neile grupiviisiliselt läheneda, siinkohal siis esimene nelik minu kollektsioonist: “Teist korda ei ostaks“.

20130122-213036.jpgChampagne Charles de Monrency– aroomis õun, mull väga nõrk. Maitses tunda melonit, mädaõuna ja mett, üldmulje iseloomutu ja lame.

Champagne Thibaut Delcroix – lame aroom, tunda alkoholi, maitses kerge tsitrus. Täiesti ebašampanjalik mullitav jook.

Champagne Monthuys Père&Fils Brut Reserve – aroomis pärmi ja toorest õuna. Maitses tunda tugevat hapet, tooreid õunu, iseloomutu ja ilmetu jook.

Champagne Antoinette d`Hauteuille Brut– mullikett tihe, kuid jugasid oli vähe. Aroomis kerge magusus, valged lilled, üsna terav hape. Maitse väga kuiv, hambad lausa krigisesid kuivusest. Tunda õrnalt virsikut, küpsiseid, lõppmaitse pikk ja happeline. Seda šampanjat olen tegelikult 2 korda ostnud, esimene kord Kalana sadama sillal oli tegemist nii tugeva korgiveaga, et ei suutnud me teha muud kui merejumalale ja kaladele tibakese valada ning ülejäänud prügikasti visata. Maximas on seda šampanjat aga letid täis ning nii ma ostsingi uudishimust teise pudeli ka.

Iga kogemus õpetab midagi ning just sellepärast ei tahtnud ma jätta neist kirjutamata. Ja kui lõpuni aus olla, siis tuleb märkida, et nende šampanjade hind on ca 18-22 eurot pudeli kohta ning kui Prantsusmaal saab juba 12-15 euro eest väga hea kvaliteediga šampanja, siis Eestis ja Leedus see veel nii alati ei ole.

3 kommentaari “Teist korda ei ostaks vol.1

  1. Meil on Sektidega väga hästi. Punane mull on meie küla toode. Ootan külla, proovime koos!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s