Pol Roger Brut Réserve

Tõime Pol Rogeri Brut Réserve kaasa Reimsist ja möödunud suvel, ühel kaunil päikselisel päeval leidsime olevat õige aja see avada. Hetkele lisas pidulikkust seik, et Piia oli just vanaemaks saanud ning üle aastate oli meile avanenud võimalus nautida suitsurääbist.

Pol Rogeri kohta erinevaid allikaid uurides sain teada, et vahel kutsutakse NV-d ka nimega “White Foil” (“valge foolium”) just talle iseloomuliku valge katte tõttu. Stiililt on mullijook universaalne ning sobib enamikel juhtudel mil šampanjapudeli võiks avada. “White Foil” valmistatakse 30 erinevast valgest baasveinist, millised pärinevad erinevatest aedadest ja aastakäikudest. Reeglina kasutatakse 2 erineva aastakäigu veine, aga vahel ka lausa 3 või 4 erinevat aastakäiku. Müüki ei lasta šampanjat enne kui valmistamiseks kasutatud noorim baasvein on vähemalt 3 aastane. Pol Rogeri maja veinikeldrid on ühed sügavamad ja külmemad Epernay’s ning kokku on neid ca 7 km. Sügavaim kelder asub 33 m sügavusel. Sellised tingimused loovad erakordselt head tingimused šampanja küpsemiseks.

Brut Réserve koostises on võrdsetes osades kolme klassikalist šampanjaviinamarja: Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier. Mull on tihe ja hästi peenike, värvus õrna roheka varjundiga. Aroomis tunda mett, valgeid lilli ja tsitrusvilju. Maitses puuviljasus, aprikoos, üldmulje pigem õrn ja graatsiline kui tugeva selgrooga ja võimas. Lihtsalt joodav ja nauditav.20121120-195346.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s