Heidsieck&Co Monopole Blue Top

Eesti jaekaubandus on Blue Topiga viimaste kuude jooksul üle ujutatud, seda võib leida mitmetest poodidest, isegi pisikeses Ecolandi külapoes seisab see klaaskapis. Hinnatase jääb reeglina vahemikku 26-29 eurot, nii et üsnagi keskmise hinnaga šampanja Eesti mõistes.

Heidsieck&Co Monopole Top-de list on tegelikult palju pikem: lisaks Bluele veel ka Silver, Green, Red, Gold ja Prestige Top, kuid neid ei ole minu silmad veel näinud. R.Juhlini arvates ei suutnud Heidsieck&Co Monopole hoolimata väga kvaliteetsetest Pinot viinamarjadest toota korralikku šampanjat, kuid pärast seda kui Vraken maja üle võttis, on kvaliteet märgatavalt paranenud.

Maja asutati 1834. aastal ning nagu eelpool juba mainitud kuulub maja täna Vraken Gruppi. Muide mõned aastad tagasi leiti Soome lahe põhjast Heidsieck&Co 1907. aastakäigu šampanjat, milline lamas merepõhjas aastast 1916. Juhlini hinnang majale 3*.

Blue Topi maitsesin esimest korda Reimsis augustis 2011, nüüd oli põhjust tutvust uuendada.

20130329-185401.jpg
Koostis: 35% PN, 32% PM,
33% CH.

Värvus õrnkollane, kerge roheka varjundiga.

Aroom puuviljane, kergelt magusa alatooniga, tunda röstisust ja võid.

Maitse üsna iseloomutu, ükski nüanss ei tõuse selgelt esile, kerget puuviljasust on siiski tunda. Ansambel küll mängib, aga üsna keskpärast lugu, kui nii võib öelda. Lihtsasti joodav igapäevašampanja, kuid ei midagi erakordset.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s