Besserat de Bellefon õhtusöök Glorias

Besserat de Bellefoni šampanjat maitsesin esimest korda naistepäeval ning kuna tutvus oli maitsev ja paljulubav, siis haarasin rõõmuga kinni väljareklaamitud võimalusest osaleda šampanja õhtusöögil. Kutsusin Marita ja Kristeli endaga kaasa ning seadsime kolmapäeval sammud “Gloria” poole.

20130404-214447.jpg

Külalisi tervitasid “Kukk ja Konn” pererahvas, hr. Godefroy Baijot Maison de Besserat de Bellefonist ning hr. Demjanov. Mina ei ole Glorias käinud aastaid, sestap juba koht ja eesootavad road tekitasid meis elevust, rääkimata kohtumistest šampanjadega. Aperitiiviks pakuti Besserat de Bellefon Blanc de Blancs´i.

20130404-215020.jpgKoostis 100% Chardonnay.
Värvuselt õrnkollane, väga hele.
Aroomis tunda lillelisust, tsitrusvilju ning vaevuaimatavat röstisust. Maitse üsna mineraalne, sirge, tunda kergelt  luuvilju ja mett. Jätkasime Blanc de Blancsiga ning värskete austritega. Ideaalne koosl
us!

Teine käik oli kalatriloogia (suitsutursa salat, lõhe tartar ja angerja flan) ning triloogia kõrvale pakuti Besserat de Bellefon Extra Brut`i.

Koostis: 35% CH, 20% PN, 45% PM. Aroom täidlane, hästi röstine, tunda viljasust ja magusat varjundit. Maitse röstine, tunda pirni, kergelt magusat alatooni. Lõppmaitse hästi värske ja üsna pikk. Meile väga meeldis Extra Brut, tema iseloomukus ja tasakaal.

Vahepeal andis hr. Baijot meile mõisa ajaloost ning tänapäevast ülevaate. Ajaloost ma kirjutasin juba ka eelmisel korral, koostööd tehakse tipprestoranidega üle maailma, šampanjat saabki osta vaid restoranidest ja vinoteekidest, supermarketist Besserat de Bellefoni ei leia. Aastane kogutoodang on 1 miljon pudelit, 60% müüakse Prantsusmaal, ülejäänu eksporditakse, keldereid on kokku 15 km.

Pearoaks oli vutt, mille juurde serveeriti Besserat de Bellefon Brut`i.
Koostis: 35% CH, 20% PN, 45% PM. Mull väga väike ja tihe. Värvus äärmiselt huvitava halli varjundiga kollane, tuhm. Aroomis tunda lillelõhnu, heledaid luuvilju, kergelt pähklit ja karamelli. Taaskord kergelt magus alatoon. Maitse puuviljane, hästi pehme ja kreemine, keelt ja suud kergelt paitav. Vutiga sai Brut kenasti hakkamaga, aga võrreldes teistega jäi karakter ehk liiga pehmeks.

Vutile järgnes juustuvalik ning Besserat de Bellefoni Millésime 2002

20130404-214526.jpg

Koostis: 54% CH, 15% PN, 31% PM. Minu klaasis oli üks tihe mullijuga, värvus kuldkollane. Tühja neist juustudest, see jook oli täielik elamus – juues jäi mõnusalt pikalt keelele mullitama. Aroomis tunda vürtse ja aniisi, küpseid puuvilju, metsmaasikaid ja punaseid sõstraid. Maitse värske, iseloomukas, külluslik ja rikkalik, tunda küpseid ploome. hr. Baijot teeb korra kuus ühe sigari ning sinna kõrvale naudib ta just sedasama Millèsime 2002.

Õhtu lõpetas magustoitude trioloogia Besserat de Bellefon rosèga. Päris lõppakordiks oli aga spontaanne tangonumber, esitatud tantsivate sommeljeede ja fotograafist klaverisaatja poolt. Jäime õhtusöögiga väga rahule, šampanjadest pälvisid minu suurima poolehoiu Millésime ja Extra Brut, kuid ka ülejäänud kolm olid vägagi nauditavad. Kindlasti ei jää see kohtumine Besserat de Bellefoniga viimaseks, aitäh “Kukk ja Konn“, peatse taaskohtumiseni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s