Billecart Salmon Brut Rosé

Teine mai oli kunagi töörahvapüha, punane, meie peres aga on see päev pidulikult roosa. Eelmisel aastal tähistasime seda päeva Pommery roséga, selleks aastaks hankisin Billecart-Salmoni brut rosé. Mõisast on meil hiiglama meeldivad mälestused ning kuna siiani olin proovinud vaid Brut Réserve, siis seekord valisin rosé. Juba rosé pudel on selline mõnus pontsu, suht täidlase kehaehitusega kui nii võib öelda.

20130507-232316.jpgKoostis: 40% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier, 40% Chardonnay

Värvus kahvatu, tuhm lõheroosa.

Aroomis punased metsamarjad, nagu jõhvikad ja pohlad, virsik, vanilje ja tubakas.

Maitse siidine ja suus on mõnusalt kauakestev mull. Hästi elegantne jook, täidlane, heas tasakaalus maitsed, domineerib marjasus, karamell ja kerge suitsune nüanss. Tunda jõhvikat ja pohli.

Juhlini arvates ei tohiks seda roséd juua tema lapseeas, pigem hoida 5-6 aastat keldris ning seejärel muutub aroom aina pähklisemaks ning maitse tõsisemaks. Minul ei olnud aega 5-6 aastat oodata ning kuna pudelil puudub ka korkimise kuupäev, siis ma tegelikult ei teagi, kui kaua ta korgi all olnud oli. Kuid sellegipoolest oli tegu äärmiselt meeldiva, väga heas tasakaalus ning nauditava šampanjaga.

Roosa päeva peakangelannale andsin ka maitsta tibakese roséd ning tema lühike kommentaar oli: “Taittinger oli ikka parem”. Üks kord, paar aastat tagasi, Taittingeri keldris, sõõmuke Brut Réserve – arvamus kogu eluks!
Järgmisel aastal toon koju Taittingeri rosé, vaatame, mis siis saab 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s