Montaudon Rèserve Première Brut

Champagne Montaudoni ajaloo alguseks võib lugeda aastat 1891, mil Auguste-Louis otsustas minna Epernaysse ning asuda tööle veinimeistrina. Tema ettevõtjast poeg Auguste-Eugène rajas oma veinimaja, kus suguvõsa oskused ja armastus veini vastu said põlvest põlve edasi antud. 1920ndatel läks Eugènel äri päris kenasti ning aastal 1936 sõlmis ta lepingu kuulsa revüüteatrite Revue Nègre ja Folies Bergères staar Josephine Bakeriga, mille tulemusena müüdi Montaudoni šampanjat Pariisi kabareeklubides.

Neljanda põlvkonna esindaja Luc pühendas end eelkõige Montaudoni brändi arendamisele ning turundamisele mitte ainult Prantsusmaal, vaid eelkõige välisturgudel. Punane M on tunnus, mille järgi Montaudoni šampanjat tuntakse tänapäeval kogu maailmas, ametlikult registreeriti kaubamärk juba aastal 1919. Detsembris 2010 liitus Montaudon Alliance Champagne Grupiga.

20130521-212837.jpgKoostis: 25% CH, 45% PN, 10% PM + 20% reservveine.

Värvus kuldkollane, mull peenike.

Aroomis domineerib kergelt kääriv üleküpsenud õun, mis seguneb pärmiga. Mulle meenutas see aroom lapsepõlves sauna eesruumis mulksuva koduveini pudeli ümber hõljunud lõhnu. Tunda oli ka krõbedaid liivataigna küpsiseid, röstisust ning vaevuaimatavat lillelisust. Veidi soojenedes lisandus šampanjale võine, koorene nüanss.

Maitses oli tunda eelkõige õuna ja pirni, alguses krõmps õunasus, hiljem lisandus pirnikaramell. Lõppmaitse keskmise pikkusega ja üsna kuiv. Hästi jõulise selgrooga ja täidlane jook.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s