Champagne Thiénot Brut

Thiénot on üsna noor ja moderne šampanjamaja, asutatud alles 1980ndatel. Maja asutajaks oli Alain Thiénot, kes 1994. aastal ostis Marie Stuarti, 1998 Joseph Perrieri ja 2003 Canard-Duchêne. Nii moodustus Thiénot Grupp. Täna tegutseb Alain koos oma laste Garance ja Stanislasiga. Nende omanduses on 22 ha aedu, 60% viinamarju ostetakse sisse (R.Juhlin 2008 andmed).

Noored ja energilised tegijad on tublid müügimehed ja turundajad ning šampanja ongi eelkõige suunatud nüüdisaja (noorele) tarbijale. Ka Oscari auhinnagalal joodi 2013.aastal Moët & Chandoni asemel just Thiénoti.

IMG_5741

Koostis: 45% CH, 35% PN, 20% PM.

Värvus helekollane, kerge rohekas varjund. Mull keskmise intensiivsusega, klaasis on mõned harvad joad.

Aroom: valged lilled, mineraalsus, vaevuaimatav mandel, toores virsik, kergelt võine noot. Kõik aroomid on hästi õrnad, ükski jõuliselt ei domineeri ning esile ei tüki.

Maitses tunda virsikud, algmaitse mahe ja puuviljane. Lõppfaasis muutub maitse hästi kuivaks, järelmaitse samas üsna lühike. Selline uuema aja ja uuema stiili šampanja, mina tahaks selle kõrvale pisikest suupistet, sest jook üksinda kipub ehk liiga igavaks jääma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s