Heidsieck & Co Monopole Rose Top

Suvi nii soe, asfalt sulas linnas, tekkis mul kavatsus minna, nädalaks puhkama Pärnusse…

Päris nii kui laulusalmis elu siiski ei ole, veetsin minagi terve nädala sel suvel Pärnus, viis päeva ootasin päikest, šampanjapudel külmkapis. Lõpuks ta siiski tuli pilve tagant välja ning siis sai aperitiiviks avada Saksamaalt kaasa toodud Heidsieck & Monopole Rose Top. Heidsieck&Monopole Blue Top ja Heidsieck&Monopole Red Top on varem järeleproovitud, nüüd oli roosa topi kord.

20130909-225231.jpg

Aroomis oli tunda südasuviseid punaseid sõstraid, metsmaasikaid ja vaarikaid.

Maitse oli happe seisukohalt vaadates üsna heas tasakaalus, mitte väga kuiv, isegi mitte lõppmaitses. Samas kui otsida sõnu maitsebuketi kirjeldamiseks, siis jäi sõnadest või maitsevõimekusest puudu. Ikka punased marjad ja veidike mandli mõrudat puudutust, kokkuvõttes üsna ilmetu üldmulje.

Pearoaks oli meil tookord valge kala, millega ka seda roséd sobitasime, tulemus oli veidi parem, kuid ikkagi mitte täiuslik paar. Tootja soovitab seda šampanjat tarbida lõhega, äkki tõesti!? Mina paneks nad paari õrnsoola lõhega, et kala hõrk puhas maitse ning veini mõrusus ja marjasus saaksid koos esile tulla. Aga see on teooria, mitte järeleproovitud nipp ning kindlasti leiab igaüks soovi korral just oma lemmikkoosluse.

Värvilist sügise saabumist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s