Guy de Chassey Brut Carte Noire

Aeg-ajalt jõuab hakkajate inimeste abiga Eestisse väikestes kogustes väiksemate majade toodangut. Nii jõudsid meieni ka Guy de Chassey šampanjad, kelle näol on tegemist üsna väikese, aga tubli tootjaga. Maja šampanjad on saanud tunnustust ja äramärkimist nii Euroopa (Brüssel 2012) kui ka üleilmsetel messidel. 

NV šampanjadel lastakse keldris valmida minimaalselt 20 kuud enne müügile paiskamist. Veel ütleb tootja enda kohta seda, et pudelite pööramine (remuage) toimub neil ainult käsitsi ja nad ei kasuta automatiseeritud vahendeid (gyropalette). On selle pudelite keeramisega kuidas on, šampanja on igatahes maitsmist väärt ning võin kohe ette öelda, et esimene neist jättis väga positiivse mulje.

Niisiis lubage tutvustada – Brut Carte Noire: 

20130929-180002.jpg

Koostises 70% Pinot Noir ja 30% Chardonnay viinamarju, millised kõik on kasvanud grand cru kasvualadel.

Värvus kergelt tuhmja varjundiga kollane.

Aroom õunane, tunda sidrunikoore lõhna ning valge sõstra mahedat hapukust. Üldine lõhnabukett mahe ja rahulik, heas tasakaalus, keskmise intensiivsusega ning sugugi mitte pealetükkiv. 

Maitses saime tunda rohkelt õunu ja õunaseemnete mõrusust. Pähklisus oli hästi õrn, samas tunda ka vihjeid küpsetele luuviljadele. Maitse on üldiselt heas tasakaalus ja mahe, hape ei niitnud jalust ning lõppmaitse oli keskmisest pikem ja sujuva lõpuga. 

Nautisime seda šampanjat koos kergelt marineeritud angerjaga, mis oli tõeliselt mahe ja neutraalne. Angerja puhas maitse ning šampanja parajas tasakaalus maitse täiendasid üksteist suurepäraselt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s