Veuve Doussot Grande Cuvée Brut

Õnneks toimub kohalikus veinimaailmas pidevalt midagi uut ja huvitavat ning sel sügisel tegi Bestwine algust maitsmisõhtutega, kus veinisõpradele antakse võimalus väikese summa (10€) eest tutvuda ühe veinimaja valikuga. Üritustesarja avapauk tehti Veuve Doussot šampanjadega ning patt olnuks ju minemata jätta! Maitsmiseks olid tol õhtul avatud: Tradition Brut, Blanc de Blancs, Grande Cuvée ja Ernestine 2009.

Veuve Doussot lõid 1970ndatel viinamarjakasvataja Georges Joly ja tema pojad. Viinamarjaaiad ja kelder asuvad Côte-des-Bar piirkonda kuuluvas väikeses maalilises külakeses Noé-les-Mallets. Kuna pinnas on piirkonnas savi- ja lubjarikas, siis on see ideaalne just Pinot Noir kasvatamiseks.

Aastakäigušampanja Ernestine oli tol õhtul selgelt liiga noor, et tema potensiaali ja iseloomu õiglaselt hinnata. Tuleb talle anda aega keldripimeduses küpseda ning siis uuesti proovida, sest iseloomukust ja tahet küpseda ning areneda temas oli.  Ülejäänud kolmest räägin järgemööda lähemalt, esimesena siis:

IMG_2217Grande Cuvée Brut

Koostis 80% PN, 20% CH.

Aroomis oli tunda mett ja küpsust, üllatavalt isegi kerget metalset nooti.

Maitses mängisid esimest viiulit õunasus ja mõru-magus mandel, lõppmaitse oli paraja happega ning parajalt täidlane, kus oli tunda toffee puudutust. Minu jaoks on tegemist heas tasakaalus ning piisavalt iseloomuka šampanjaga, mis väärib avamist uue auto ostu puhul või niisama ilusa õhtu vääristamiseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s