Charles de Cazanove/Vieille France 2004

Charles Gabriel De Cazanove, klaasimeistrite perest pärit noor mees, asutas omanimelise šampanjamaja aastal 1811 Côte des Blancs`i südames, Avizes. Isa elutööd jätkas 1818. aastal sündinud poeg Charles Nicolas, kes oli tubli ärimees, aktiivne kohaliku kogukonna liige ning kes kasutas oma botaanikaalaseid teadmisi võitluses phylloxera vastu. 1902. aastal maitses Ühendatud Kuningriigi pea Edward VII Pariisis Charles De Cazanove Brut´i ning lasi endale edaspidi privaatse sildi all just seda šampanjat tarnida.

Pärast Charles Nicolase surma liikus maja juhtimine tema poegadele ja nende järeltulijatele, kuni 1958 liikus maja Martini&Rossi ning 1983 Moet&Hennessy grupi alla. Aastast 2004 kuulub maja  SA Magenta – Epernayle. Täna toodab Champagne Charles de Cazanove aastas 3 miljonit pudelit šampanjat mitme erineva brändi alt. Reeglina kasutatakse terasmahuteid, mõningatel harvadel juhtudel kasutatakse ka tammevaate.

Eestis on Charles de Cazanove šampanjad poelettidel täiesti saadaval, esimesena tutvustan
Vieille France Millésime 2004

Koostises 40% CH ja 60% PN, värvus hele õlgkollane.

Aroomis tunda piimhapet ja maavanaema juures mällusööbinud tühja piimamannergu hõngu. Lastes joogil veidike klaasis avaneda ja harjuda oli tunda murakamoosi ja pärmiaroome.

Maitses tulid esile virsikumoos, mesisus ja röstitud päevalilleseemned. Hästi täidlane ja paraja happesusega maitsebukett.

Igati nauditav maitseelamus, mis meil isegi vihmase kevadpäeva pärlendama suutis panna. 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s