Champagne José MICHEL & Fils

José Michel & Filsi šampanjamaja asub Moussy külas, mõne kilomeetri kaugusel Epernayst. Majas tegutseb täna perekonna neljas põlvkond, esimesena hakkas veinidega toimetama Paul Michel (1860-1936), kelle tegevuse esimesed viljad villiti pudelisse aastal 1912. Täna toimetab majas José Michel, kes alustas juba aastal 1955 ning ta on tõeline Meunier viinamarja fänn, kes usub Meunieri mitmetahulisusesse ja vananemispotensiaali. Tal on märkimisväärne kogu 100% Meunierist valmistatud väga vanade aastakäikude veinidest, alates 1912 on 4-5 pudelit igast aastakäigust. R.Juhlini sõnul on José parim vanade Meunieri veinide valmistaja.

Maja omab kokku 10 ha aeda, kus 45%-l kasvab Meunier, 45%-l Chardonnay ning 10%-l Pinot Noir. Üks maja tippvein on Spécial Club, mille koostises on 50% CH ja 50% Meunieri ning need viinamarjad korjatakse 1929 (!) aastal rajatud aiast. Minul õnnestus maitsta 100% Meunierist valmistatud šampanjat:

Värvus helekollane, mull üsna tihe ja keskmise suurusega.

Aroomis oli tunda võid ja küpseid aprikoose. Aga midagi oli veel lisaks, midagi üllatavat ja enneolematut ning selle väljaütlemiseks murdsime seltskonnaga kõvasti pead. Assotseerusid üpris kummalised aroomid, nagu näiteks paisunud želatiin või gaasiballon, meestel tuli keelele paralleel Belgia lambikõluga.

Maitse oli täidlane ja rikkalik, alguses domineerisid poolküpsed õunad, lõpus pigem iiriskomm ja toffe, lambikõlu maitse oli samuti üsna tuntav. Hape oli tagaplaanil ja hoidis maitsebuketti heas tasakaalus.

Tervikuna oli tegemist äärmiselt kihvti joogiga, midagi nii isemoodi ei ole ammu klaasis keerutada saanud. Tänu sellele joogile tekkis meil siiras huvi maja teiste šampanjade järele, nii et kindlasti tasub proovida kui juhtute neid kuskil märkama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s