Diebolt-Vallois Blanc de Blancs

Maja juhib vanakooli härrasmees Jacques Diebolt, külaliste ja degustatsioonide eest kannab hoolt madame Vallois. Härra suguvõsa on elanud Cramant’i külas alates 19. sajandi lõpust, proua perekond kasvatab viinamarju Cuis’i külas juba alates 15. sajandist. Paari mõlemad lapsed Arnaud ja Isabelle on samuti veinimõisas ametis.

Maja ise on üsna noor ning asutati 1950ndatel kui äsjaabiellunud ühendasid oma perekondade varad. Veiniaedu on neil kokku 11 hektarit. Maja sai laiemalt tuntuks 1992.aastal kui Gault Millau (nimekas restoranide teatmik Prantsusmaal, milline loodi aastal 1965 kahe nimeka kriitiku Henri Gaulti ja Christian Millau poolt) nimetas nad aasta tootjaks. R.Juhlini sõnul on tegemist ääretult sümpaatsete inimestega ning kõik, mis nad teevad on peaaegu täiuslik. Hinnang majale praegu 4/5-st, aga 5 tärni ei ole kaugel.

Diebolt-Valloisi šampanjasid müüakse Skandinaavias, ka Soomes, minuni jõudis see konkreetne pudel sel suvel Reimsist.

Koostises 100% CH.

Värvus helekollane, mull väga tihe ja peenike.

Aroomis oli tunda õunaseemneid, rohelisi õunu ja valgeid lilli.

Maitses aimus karamelli ja leedrimarju, hape oli hästi sirgjooneline ja tugev, kandis kenasti algusest lõpuni välja. Keskmaitses tulid esile kerged vürtsid, lõppmaitses ilmus välja kerge mineraalsus.

Üldmulje sellest imelisest joogist oli väga positiivne ning kindlasti tahaks maitsta ka nende teisi šampanjasid. Maja stiil oli hästi sümpaatne, selline mõõdukalt väljapeetud.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s