Prince Laurent Brut Rosé

Ühel päeval avastasin Pirita Selveri veinilettide vahel luusides, et vahuveini letis, šampanjade rivis seisab üks tumeda tooniga rosé, mille hind on vaid 20€. See sõna “vaid” on ikka eelkõige Eesti supermarketi kontekstis, sest sellise hinnaga šampanjat just igapäev ei leia. Muidugi leiab sellise hinnaga šampanjat riiulite kaupa Prantsusmaalt ja teistest Kesk-Euroopa riikidest, kuid mitte meilt. Igatahes tundus pakkumine nii intrigeeriv, et haarasin pudeli näpu vahele ning proovisin ära, sest uudishimu on edasiviiv jõud ja kes ei riski, see ju teadupärast šampanjat ei joo.

Märkmete avalikustamise tarbeks tootja ja joogi kohta taustinformatsiooni leidmine osutus palju kõvemaks pähkliks kui pudeli poeriiulilt leidmine. Sain teada, et brändi Prince Laurent taga on tootja Baron-Fuenté, kelle šampanjasid on müügil nii Soomes kui ka Tallinki laevadel. Maja asub Charly sur Marne külas, Dolores Fuenté on Hispaania immigrandi tütar ning ta kohtus Gabriel Baroniga ühel tantsuõhtul. Kui nad 1961. aastal abiellusid, siis peigmehe isa kinkis noortele 1ha viinamarja aedu ning aastal 1967 panid nad alusel oma šampanjamajale. Nii et lisaks omanimelise brändile toodavad nad ka Prince Laurenti nimelist šampanjat. 

Täpset koostist ei oskagi siinkohal kirja panna, ilmselgelt on tegemist kolme viinamarja seguga ning värvi järgi otsutades on lisatud ka lahke käega punaveini.

Värvus tugeva punase alatooniga tumeroosa.

Aroomis oli tunda pihlakaid ja hapukaid noote.

Esimene maitse emotsioon oli punase sõstra tarretis/toormoos, hästi tugevalt oli tunda just hapukaid sõstraid. Maitse tõi hiljem meelde ka lapsepõlvest meenuvat Põltsamaal tuubi aetud “Kosmose” tarretise. Röstisust maitses ei olnud, hape oli pealiskaudne ning lõpp kergelt kirbe alatooniga.

Üldmulje paraku ebašampanjalik ning pimedegustatsioonil mina seda roséd küll šampanjaks ei pakuks. Hind oli küll šampanja jaoks soodne, kuid see oli ka paraku kõik. Teist korda ma seda poeriiulilt kaasa ei haara, sest õnneks on ka Eestis võimalik mõne euro lisades leida oluliselt paremat šampanjat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s