Champagne Alexandre Bonnet

See väike maja asub Champagne piirkonna lõunaosas, Côte des Bar piirkonnas, Les Riceys külas. Piirkonnas on sajandeid valmistatud head roosat veini, mida legendi kohaselt armastas ka kuningas Louis XIV, kellele tutvustasid veini Versailles’ lossi ehitusel töötavad Les Riceyse piikonnast pärit müürsepad. Piirkonnas kasvatasid viinamarju juba vanad roomlased ning XII sajandil tõid Clairvaux kloostris elavad mungad viinamarjaistikuid Ungarist. Täna on piirkonnas viinamarju aedu kokku 2086 aakril (ca 844 hektarit) ning peamiselt kasvatatakse muidugi Pinot Noiri.

Aastal 1934 alustas täna majas tegutsejate emapoolne vanaisa Lucien Noble viinamarjakasvatust. Teadmised ja kirg veini vastu anti edasi põlvest põlve ning 1970ndatel lõid vanahärra järeltulijad René, Serge ja Alain Bonnet oma brändi Alexandre Bonnet.

Mina leidsin Alexandre Bonneti šampanjad Helsingist ning kaasa tuli Perle Rosée Brut.

Koostises 100% PN, viinapuud on keskmiselt 25 aastat vanad.

Värvus punase varjundiga intensiivne roosa.

Aroomis oli tunda küpsiseid, küpseid punaseid marju, eriti vaarikaid. Aroomist jäi küps ja täidlane mulje.

Maitse üldmulje marjane, hape oli parajas tasakaalus ning jäi viivuks keelele kõlkuma. Keskmaitses kerkis kerge suitsune puudutus ja lõppmaitses ilmusid välja pihlakamarjad. Tegemist on gastronoomilise veiniga, mis hüüab enda kõrvale head toitu. Veinimeister soovitab seda šampanjat koos viigimarjade ja röstitud pärlkanaga või magustoiduks pannkookide ja vaarikatega. Meie panime ta paari röstitud juurikate ja Eestimaise kalkuniga ning tulemus oli igati nauditav.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s