Champagne Jean Vesselle Brut Oeil de Perdrix

Champagne Jean Vesselle on väike maja Bouzy külas, neile kuulub 15ha aedu, kus valdavalt kasvab Pinot Noir ja vaid 10%-l kasvab Chardonnay. Perekonnas on juba üle 300 aasta põlvest põlve edasi antud viinamarja kasvatamise ja veinitegemise teadmisi ja saladusi. Maja aastane kogutoodang on 120 000 pudelit ning 65% toodangust eksporditakse Euroopasse, USA-sse ning ka Aasia riikidesse. 2007. aastal viidi majas läbi põhjalik uuenduskuur ning soetati modernsed seadmed. Šampanja villitakse pudelitesse reeglina veebruaris ning viiakse keldritesse küpsema, kus nad siis ootavad oma aega 2-10 aastat, kes kauem, kes vähem.

Eestisse jõuavad Jean Vesselle šampanjad Soome kaudu, esimese hooga silmasin letil kolm erinevat, kaasa haarasin kõige huvitava nimega šampanja Oeil de Perdrix. 

Koostises 100% Pinot Noir. Minimaalselt küpseb šampanja keldris 2-3 aastat, suhkrut lisatakse 6g/l.

Värvus meenutab sibulakoore värvi, midagi roosa ja pruuni vahepealset. Prantslased ütlevad, et sellist värvi on põldpüü silmad, sellest siis ka šampanja nimetus.

Aroom oli puuviljane, kus domineerisid pirnid ja tunda oli ka mineraalsust.

Maitses oli piisavalt hapet, üldmulje mõrkjas, täis punaseid marju. Lõppmaitse oli kuiv ja isegi kergelt metalne. Kindlasti on tegemist gastronoomilise veiniga, mille omapärane iseloom annab võimaluse teda sobitada erinevate roogadega, näiteks külmade lihalõikudega, pasteetidega, (mets)linnuliha või vasikaga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s