G.H.Martel&Co Cuvée VICTOIRE Brut Premier Cru

Kevadel külastasime G.H.Martel&Co šampanjamaja, mis asub Reimsi katedraalist ca 1,5km kaugusel rajoonis, kus on mitmeid šampanjamaju, näiteks Taittinger ja Drappier. Võtsime osa ekskursioonist majas ja keldrites ning esimesena üllatas meid niiskuse tagajärjel tekkinud ning nüüd šampanjakeldri lagedes ja seintel vohavad värvikirevad hallituslaigud. Taolist värvikirevust ei ole varem keldrites kohanudki, Eesti keldrites vaatab reeglina vastu paarkümmend erinevat halli hallitusevarjundit.


Fotodel on kaks näidet hallituse värvikirevusest ja valgusshow Reimsi katedraalil.


Kohapeal õnnestus meil mekutada mitut erinevat šampanjat, millest kirjutasin juba ükskord enne, ent parima mulje jättis proovitud Brut Fut de Chêne. Kaasa ostsime mõned ja maitsesime need ka Reimsis ära, kuid ei üllatanud need meid positiivselt. Järgmine maitseküllane kohtumine leidis aset hoopis koduses Eestis, sest õnneks üle lahe Soomes on selle maja šampanjad saadavalt ning minuni jõudis Cuvée Victoire Brut Premier Cru. See šampanja väärib eraldi sissekannet ning lähemalt tutvustamist. 

Koostises 60% CH ja 40% PN.

Värvus hele-helekollane, mullijoad klaasis olid väga tihedad.

Aroomis oli tunda tsitrusvilju: sidruneid ja lime ning tooreid luuvilju.

Maitse alguses tulid esile ploomid, millele lisandusid kergelt magusad noodid, karamellised sähvatused ja lapsepõlve meenutavad kukekommid. Hape oli päris tugev ja jõuline ning lõppmaitses pressis esile sidrun. Šampanja oli väga heas tasakaalus ning maitsete kokkumäng moodustas ühe hästi kooskõlava terviku. Suurepärane aperitiiv või siis valge liha kaaslane. Kokkuvõttes saan oma kogemuste pealt üldistada, et maja Cuvée Victoire sarja šampanjasid tasub poest otsida ja osta.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s