Gratiot-Pillière Millésime 2011

Gratiot-Pillière on põneva ajalooga maja, millest pikemalt saab lugeda ühest minu varasemast postitusest. Leidsin samast Lootsi tänava poest ka teise nende šampanja, seekord ühe üsna noorukese – 2011 aastakäigu. Soome esišampanjasõber Essi Avellanin üllitas sel kevadel oma uuenenud šampanjaraamatu ning tema iseloomustab aastat 2011 järgmiselt: “Viinamarjaaedade jaoks väga keeruline aasta. Öökülmad, rahe ja vihm olid kõik valel ajal. Tagajärjeks oli probleem hallitusega…”. Hindeks annab ta aastakäigule 1 tärni 5-st. Eksperdid hindavad aastakäigu arengut, potensiaali ja tugevust ajas pidevalt ümber, meie pigem põnevusega tahtsime proovida nii noort aastakäiku nii keerulisest aastast.

Reeglina valmistatakse aastakäigušampanjasid väga headel aastatel, kui on ideaalsed ilmastikuolud. Veinimeister on teinud huvitava valiku nii aasta kui joogi koostise osas, lausa 70% on segus Meunieri. See viimane on ilmselt veinimeistri teadlik valik, Meunieri sisaldavad šampanjad küpsevad kiiresti, on röstiste nootidega ning need saab siis kiiremini ka müügile paisata. Pudelisse on see jook pandud kevadel 2012, lisatud suhkruid 9g/l ning hoitud keldris minimaalselt 36 kuud.

Koostises siis nagu öeldud juba 70% Meunieri, 25% CH ja 5% PN.

Värvus oli kergelt tumedama varjundiga kuldkollane.

Aroomis olid tunda virsikuid, pirne ja aprikoose, hästi rikkaliku lõhnaga jook.

Maitse oli väga täidlane, lausa magusate suhkrunootidega. Suus oli ploomikooki, röstiseid vihjeid, küpseid luuvilju ja isegi rosinaid.

Aperitiiviks oli see jook kindlasti liiga täidlane, aga mõne liharoa juurde võiks teda küll sobitada. Igati tore jook, vananemispotensiaali sel ilmselt ei ole, aga koheseks nautimiseks oli klaasis maitseid küll ja küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s