Beaumont des Crayères Fleur de Prestige 2004

Soovin kõikidele lugejatele ja šampanjasõpradele head uut ja edukat aastat!!!!

Selle aasta esimene postitus tutvustab teile Beaumont des Crayères Champagne 2004 aastakäigu šampanjat, millist õnnestus mul Stockholmis proovida.

Beaumont des Crayères Champagne asutati aastal 1955 Epernay piirkonna viinamarjakasvatajate poolt. Täna omab maja 85 hektarit viinamarjaaedu ning aastas toodetakse 600 000 pudelit šampanjat, millist müüakse viiel kontinendil, toodangust eksporditakse ca 70%. Täna on majaga seotud 250 viinamarjakasvatajat.

Beaumont des Crayères on tegelikult ühe Mardeuilis asuva viinamarjaaia nimi. Sõna “Beaumont” nimes viitab mägisele maastikule, milline garanteerib vajaliku hulga päikesepaistet ja vihmavee äravoolu. “Crayères” aga omakorda viitab piirkonna kriidisele pinnasele.

Mardeuili küla ja selle lähim piirkond on hästi tuntud just oma Meunieri kõrge kvaliteedi poolest ning 60% aedades kasvabki Meunieri viinamari. 3/4 aedadest paiknevad Mardeuili külas, aga majal on aedu ka Damery, Cumières, Hautvillers, Dizy ja Pierry külades.

Fleur de Prestige 2004 koostises on 50% CH, 40% PN, 10% Meunier.

Värvus oli tuhmja alatooniga kuldkollane. Suhkruid on lisatud 10g/l kohta.

Aroomis oli tunda troopilisi puuvilju nagu ananass ja virsikud, samuti röstitud leiba ja pähkleid.

Maitses olid üleküpsenud puuviljad, hästi palju mett, võid, brioche ja troopilisi puuvilju. Hape keskmine ja lõppmaitse lühike. Üldmulje hästi üleküpsenud ja rikkalik. Kauem ma seda šampanjat ei hoiaks, tundub olema just paras hetk see aastakäik ära juua.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s