PIERRE GERBAIS Grains de Celles

Väike külake Celles-sur-Ource on Champagne piirkonna kõige lõunapoolseim ning varem loeti seda ala Burgundia koosseisu kuuluvaks. Gerbaisi šampanjamajas toimetab täna juba perekonna kaheksanda põlvkonna esindaja Aurélien Gerbais, kelle ülesandeks on ammutada endasse kõik eelmiste põlvkondade meeste peades ja kätes olevad teadmised šampanja valmistamise kohta. Tema õpetajad on maja praegune juht Pascal Gerbais, kellelt tuli 20 aastat tagasi idee liikuda orgaanilise viinamarjakasvatuse suunas. Alates 1996. aastast ongii majal orgaanilise viljeleja tunnustus AMPELOS sertifikaat. Kolmas mees on Pierre Gerbais, kes teab kõike Cellers-sur-Ource viinamarjaaedade pinnasest ja viinamarjade kasvatamisest. Šampanjat valmistavad nad peamiselt kolmest viinamarjast: Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Blanc. Nende portfellis on ka üks šampanja valmistatud 100% Pinot Blanci viinamarjadest, nimeks on sel “L’ Originale”.

Väike meeldetuletus siinkohal, et šampanjat valmistatakse peamiselt Chardonnay, Pinot Noir ja Meunier viinamarjasortidest, kuid lisaks nn “kolmele suurele” on lubatud kasvatada ja kasutada ka Pinot Blanc, Pinot Gris, Arbanne ja Petit Meslier viinamarju. Juurde istutada neid viinamarju aga ei tohi. Eksperimenteerivaid veinimeistreid ei ole just väga palju, kuid mõned siiski. nt Aubry šampanjamaja “Le Nombre d’ Or” sisaldab 6 viinamarja (v.a Pinot Blanc) ja Moutard Père&Fils maja“Cuvee des 6 Cépages” samuti kuut erinevat marja (v.a Pinot Gris). Viimast on ka minul õnnestunud maitsta ning see peaks ka täna Eestist leitav olema.

Pierre Gerbaisi šampanjad leidsin kevadel Pariisi poelettidelt, koju tõin pudeli Grains de Celles.

Šampanja on valmistatud 2013 ja korgitud 2017 jaanuaris.

Koostises 50% Pinot Noir, 25% Pinot Blanc, 25% Chardonnay.

Värvus oli kuldkollane ja särav. Suhkruid lisatud 3-4g/l kohta, Extra Brut.

Aroom oli mesine ja metsmaasikane, tunda oli lillelisust, tulbivarte lõikamisel vartest erituvat lõhna ja lämmastikku.

Maitses oli mineraalseid noote, kreemisust ja sidrunikooki. Mõnusalt kuiv ja krõbe, lõppmaitse oli aga huvitavalt vesine. Väga põnevate maitsenüanssidega, kergesti joodav ja igati nauditav šampanja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s