Duval-Leroy Blanc de Blancs Millésime 2006

Champagne ajalugu tunneb paljusid leski, kes on väga edukalt šampanjamaju juhtinud. Carol Duval-Leroy jäi ootamatult leseks aastal 1991 ning lisaks šampanjamajale vajas hoolitsust ka kolm väikest poega. Täna toimetavad nad majas kõik koos, Carol ning tema kolm poega: Julien, Charles ja Louis. Suur osa töötajatest on samuti naised, veinimeistriks on Sandrine Logette-Jardin.

Viinapuuaedu on neil kokku 200 hektarit ning 60%-l kasvab Chardonnay. Aastane kogutoodang on 4,5 miljonit pudelit ning veinikelder asub kodukülast Vertusest 30 km kaugusel Chalons-en-Champagnes. Viis aastat tagasi maitsesin Duval-Leroy Bruti, sel suvel, ühel väga pidulikul õhtul avasime 2006. aastakäigu Blanc de Blancsi. Oli ilus augustiõhtu ning šampanja klaasis oli samuti imeline.

Brut Blanc de Blancs Millésime 2006 Grand Cru:

Koostises 100% Chardonnay.

Aroomis oli tunda karamelli, täidlast õunasust, veidike pärmi, röstitud mandleid ja mandariini.

Maitses oli hape hästi sirgjooneline, kuid kaugeltki mitte domineeriv. Mõnus õunakrõmps maitse, kus oli parajalt röstiseid noote ja suitsu. Kohati jõudis keelele õunaseemnete mõrusus. Üldmulje oli kreemine, tegemist oli väga heas tasakaalus joogiga, mis oli parajalt rikas ja täidlane. Hästi küpsenud ja oma parimas vormis olev jook.

………………………………………………………………………………………….

Sel aastal on olnud erakordselt soe ja päikeseline suvi ning sestap olen minagi peamiselt tegelenud akude laadimise ja elamuste kogumisega. Blogis on valitsenud vaikus, kuid see on andnud ka mulle endale võimaluse vanu kirjutisi üle lugeda ning nii mõndagi uuesti proovida. Muljeid olen suve jooksul kogunud siit ja sealt, käisin korra Ameerikaski, kust leidsin vanu tuttavaid ning ka uusi šampanjamaju, kes on sinna mandrile endale istanduse rajanud. Muljed on kõik kirjas ja tallel, hakkan neid siis sügise saabudes vaikselt teiega jagama. Imelist sügist ja põnevaid mullielamusi kõikidele!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s