Champagne Baron Albert La Préférence 2012 Brut

Baron Albert šampanjamajale panid aluse härra Albert ja tema abikaasa Beatrice, kes valmistasid maja esimesed šampanjad ja kaevasid esimese keldri aastal 1946. Vanematelt võtsid maja üle nende kolm poega Gilbert, Gervais ja Claude. Täna toimetavad majas Claude kolm tütart Claire, Lise ja Aline. Kolm õde on eripalgelised, igaühel omad tugevused ning üheskoos tehakse palju ära. Aprillis 2016 sai šampanjamaja ühena esimestest “Sustainable Viticulture in Champagne and High Environmental Value (HEV)” sertifikaadid ning aastal 2018 õnnestus neil sertifikaate uuendada. Viinapuuaedu on nende valduses kokku 55 hektarit.

Eestisse on Baron Alberti šampanjad jõudnud juba mõne aja eest, valik on päris lai ning šampanjad jaotuvad kahe erineva tootesarja vahel: “Les Ambassadrices” ja “Les Coquettes”.

Esimesena teeme tutvust La Préférence 2012 Brut šampanjaga.

Värvus kuldse helgiga kollane.

Aroomis on tunda sulanud jäätist ja vaniljenoote.

Maitse on täis parajalt küpseid õunu ja kukekommi. Keskmaitses tuleb hape teravalt korraks keelele, aga kokkuvõttes on hape heas tasakaalus. Koostises domineerib Chardonnay, lõppmaitse on pikk ja nüansirikas, vanilje noot kestab päris kaua. Heas tasakaalus, juba täna parajalt küps šampanja, kuid mida kannatab kindlasti hoida keldris veel mõned head aastad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s