Denis Frézier Trois Crus Brut

Champagne Denis Frézieri ajalugu sai alguse aastal 1823 ning on siiani kestnud tänu seitsmele põlvele viinamarjakasvatajatele ja veinimeistritele. Varem müüdi kogu saak kokkuostjatele, kuni aastal 1935 otsustas Alfred Frézier ise šampanja valmistamist proovida ning enda nime alt seda ka müüma hakata. Aastal 1975 võttis maja juhtimise üle tema poeg Denis ning omakorda tema poeg Sébastian võttis maja üle aastal 2003. Tema on viimastel aastakümnetel maja kõvasti arendanud ja kaasajastanud. Tänaseks on maja saanud endale ka ökoloogilise veini tootmiseks vajalikud sertifikaadid “Viticulture Durable en Champagne” (Sustainable wine growing in Champagne) ja “Haute Valeur Environnementale” (High Environmental Value).  Šampanjad küpsevad keldrites pärast pudeldamist 2-8 aastat, olenevalt segust ning pärast korkimist rahunevad nad minimaalselt 3 kuud keldrites enne kui nad müügile paisatakse.

Mina leidsin Denis Frézieri šampanjad Chocolate & Champagne riiulitelt, kus oli muljetavaldavalt suur valik poolpudeleid ning haarasingi proovimiseks kaasa 375ml suuruse pudeli Denis Frézier Trois Crus Brut:

Viinamarjad on korjatud Monthelon, Mancy ja Chavot-Courcourt küladest.

Koostises 70% Meunieri ja 30% Chardonnay.

Värvus oli õlgkollane, helkiv tume toon.

Aroomis oli tunda kuivatatud puuvilju, luuvilju, alkoholi oli ka päris tugevalt tunda.

Maitse alguses oli keskmise tugevusega hape, lõpus oli magusad noodid ja lõppmaitse oli väga pikk ja kirbe. Tunda oli üleküpsenud õunu ja pirne, moosine alatoon, õrnalt oli aimata ka vaniljenoote. Mõnus, igapäevane šampanja, milline sobib niisama nautimiseks või õhtusöögi kaaslaseks.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s