H.BLIN Millésime 2006

Talvel Riias leidsin ühes vinoteegis H.Blin nime kandva šampanjamaja 2006. aastakäigu šampanja ning otsustasime kolleegidega selle joogi ära proovida. Maja asub Vincelles külakeses, Marne orus ning 70% aedades kasvavad Meunieri viinamarjad ja 30%-l PN ja CH. Viinamarjaaiad paiknevad kõik lõuna või kagu suunal ning see tagab rohke päikesevalguse, pinnas on lubjakivine ning see annab viinamarjadele rafineeritust ja delikaatsust. Mõned ütlevad, et Meunier on Vincelles sama kui Pinot Noir Aÿ’ s.

Pärast II maailmasõda, aastal 1947, oli Vincelles viinamarjakasvatajatel rasked ajad, sest marjad kippusid kätte jääma ning ellujäämise nimel otsustasid 28 viinamarjakasvatajat osta vajalikud seadmed ning hakata ise šampanjat tegema. Nende vaprate seas oli ka Henri Blin. Tänapäeval on H.Blin brändi taga 110 viinamarjakasvatajat ning viimased 25 aastat on maja juhtinud Tony Rasselet. Maja asutaja Henri lapselaps Simon tegutseb alates 2009. aastast firma presidendina.

Nüüd aga veidike maitstud šampanjast H.BLIN Millésime 2006.

Koostises 50% Meunier, 50% CH, suhkrut lisatud 8g/l. Värvus kuldkollane.

Aroomis oli sügise hõngu ja mädanenud õunu.

Maitses tundsime kukekommi, täidlast karamelli, röstleiba, kuid samas ka sidrunihapet ja õunu. Lõppmaitse oli ülipikk, rohune ja mõrudate nootidega. Väga intensiivse maitsega šampanja, mida võiks nautida koos mõne tugevama juustuga näiteks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s