Drappieri šampanjamaja vaiksed veinid

Eelmise aasta mais tõi Drappieri šampanjamaja turule paketi kolmest vaiksest veinist – Pinot Noirist valmistatud valge ja punane vein ning orgaaniline valge vein, milline on valmistatud Pinot Gris viinamarjast. Michel Drappier ütles, et vaiksete veinide turuletoomine on perekonna traditsioonide jätkamine, sest mullita veine on majas toodetud kohalikuks tarbimiseks juba alates 1808. aastast.

Meil õnnestus üks vaiksete veinide pakett ja pudel šampanjat Mulligaleriist eelmisel suvel soetada ning ühel kenal õhtul tegime selle eripärase degustatsiooni teoks. Aga enne veel veidi viinamarjadest.

Pinot Gris viinamarja kohalik nimetus on Fromenteau ning Drappier on üks väheseid maju, kelle aedades kasvavad kõik 7 šampanja viinamarja (kolmele suurele lisaks Arbanne, Petit Meslier, Pinot Blanc ja Pinot Gris). Fromenteau viinamarjad kasvavad Urville küla ümbruses ning Drappieri maja valmistab alates 2015. aastast šampanjat, mille koostises on 100% Fromenteau. Veini kääritamiseks kasutatakse looduslikke pärme, alkoholisisaldus on päris kõrge – kuni 13,2% ning suhkruid ei lisata, tegemist on zero dosage šampanjaga. Selle šampanja avasimegi kõigepealt:

Drappier Fromenteau Zero Dosage – lõhn oli mesine, täidlane, siirupine ja tunda oli karamelli. Maitses oli hape heas tasakaalus, taas tikkus esile mesisus, küpsed puuviljad ja kreemisus, hästi kompleksne jook. Veinimeistri sõnul ongi nende eesmärk toota Fromenteaust rikkalikku, täidlast ja külluslikku jooki.

Teisena avasime samast viinamarjast valmistatud vaikse veini – Coteaux Champenois Fromenteau Zero Dosage. Veini valmistamiseks on kasutatud 2017 ja 2018 korje veini. Veini värvus oli kuldkollane, aroom oli ka kergelt mesine, kuid palju kargem ja metalsem. Maitses oli õuna, rohusust, hapet ja metalsust, oluliselt õhem jook kui samast viinamarjast valmistatud šampanja.

Kolmas jook Coteaux Champenois Blanc de Pinot Noir oli väga põnev jook! Aroomis tundsime lehmapiima, pähkleid ja pärmisust. Maitse esmamulje oli natuke üllatavalt vesine, rohune ja kirbe, hape oli selline keskmise tugevusega.

Ja õhtu lõpetasime punase veiniga – Coteaux Champenois Rouge de Pinot Noir. Selles joogis olid kõik Pinot Noir punaveinile omased iseloomuomadused olemas. Aroom oli pungil punastest marjadest, küpsed ja külluslikud kirsid tulid esile. Maitse oli ootuspäraselt õhuke, marjane ja elegantne, hape kandis väga hästi.

Kokkuvõttes võin öelda, et oli maitsemeeli arendav põnev õhtu, sest šampanjat mekutame küll sageli, kuid samadest aedadest pärit vaikset veini väga tihti maitsta ei saa. Mullisõbrad jäid aga lemmiku valikul endale kindlaks – Fromenteaust valmistatud šampanja oli parim ning seda jooks teinekordki!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s