Veuve Doussot Cuvée Ernestine 2013

Veuve Doussot lõid 1970ndatel viinamarjakasvataja Georges Joly ja tema pojad. Viinamarjaaiad ja kelder asuvad Côte-des-Bar piirkonnas asuvas väikeses maalilises külakeses Noé-les-Mallets. Kuna pinnas on piirkonnas savi- ja lubjarikas, siis on see ideaalne piirkond just Pinot Noir kasvatamiseks.

Veuve Doussost kirjutasin esimest korda peaaegu 10 aastat tagasi ning hiljemgi veel paar korda, sealhulgas maja tippšampanjast Cuvée Mémoryst, mis oli erakordne! Tookord esimesel degustatsioonil maitsesime Cuvée Ernestine 2009, mis tol hetkel oli liiga nooruke ja kõik maitseomadused ei olnud veel välja arenenud. Mõned aastad pärast esmakohtumist ostsin Cuvée Ernestine 2013 aastakäigu ning panin kappi oma aega ootama. See aeg saabus eelmise aasta lõpus ning jagangi siinkohal teiega oma muljeid.

Koostises 70% Pinot Noir, 30% Chardonnay, suhkruid on lisatud 10g/l kohta.

Värvus oli joogil kuldkollane, särava helgiga toon.

Aroom klaasis oli täis karamelli, klaaskomme ja suviseid lilli.

Maitses oli mesisust, küpseid õunu, aprikoose, aga samas oli tunda ka värskust ja särtsakat hapet. Keskmaitses tundsime valgeid sõstraid, natuke mõrudad ja samas lillelised noodid. Lõppmaitse oli joogil pikk ja tunda oli hapukat karamelli. Ka ilmus lõpus veidike kirbust, mis aga kadus kiirelt. Maitse oli väga heas tasakaalus, kõik maitsed oli hästi paigas. Väga nauditav jook, mida sobib pakkuda linnulihast valmistatud roogade kaaslaseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s