Veuve Clicquot Ponsardin

Seekord teeme nii, et kõigepealt räägime majast ning alles tulevikus veinidest.
Majale pani 1772. aastal aluse Philippe Clicquot. Tema poeg, François, abiellus Nicole-Barbe Ponsardiniga, kes vaid 27 aastasena jäi leseks ning hakkaja naisterahvana võttis aastal 1805 maja juhtimise üle.  Naisel oli hea ärivaist, ta lõi vajalikke sidemeid ning tema šampanjad leidsid tee Euroopa õukondadesse sealhulgas Vene Impeeriumi südamesse.

Aastal 1811 oli Champagnes erakordne saak, legendikohaselt tänu komeedile ning erakordsest saagist valmistati Clicquotis erakordne vintage: The Comet Cuvèe.

Lisaks võimsa äriimpeeriumi ja tugeva brändi ülesehitamisele võib Madam Clicquoti suurimaks saavutuseks lugeda 1816.a koostöös veinimeister Antoine de Mülleriga välja arendatud pudelite hoidmiseks mõeldud aukudega raam-riiulit.
Nimetatud riiul oli võimas läbimurre šampanja valmistamise tehnoloogias, sest võimaldas  veinisetet eemaldada hoopis efektiivsemalt ja väiksemate veinikadudega kui seni tehtud oli.

Omal ajal oli ülimalt uuenduslik ja erakordne ka kollast värvi silt, mis patenteeriti 12.veebruaril 1877.aastal.

Teadaolevalt vanim avamata Veuve Clicquot`i pudel leiti 2008. aastal Šotimaalt ning tegemist oli 1893. aastakäiguga. Haruldast ja hindamatu väärtusega pudelit hoitakse täna Reimsis Clicquoti külastuskeskuses.

Ka 2010. aastal Soome lahest leitud šampanjalaadungis, mis ilmselt oli teel Peterburgi,  oli lisaks Heidsieckile ka  Clicquot šampanjat.

Täna omab Clicquot 284 hektarit aedu 22 külas ning sellest piisab, et valmistada aastas tohutu 18 miljonit pudelit šampanjat. Alates 1987. aastast kuulub Clicquot Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) grupi koosseisu.

Madam Clicquot oli legend ja paljuski tänu temale saame täna kogeda neid hõrku kihisevaid naudinguid.

Õige pea jagan teiega ka oma esimest kogemust kollase lesega, Gula Änkan`ga, nagu rootslased Veuve Clicquoti kutsuvad. Seniks aga mullitavaid naudinguid Teile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s