Champagne Maurice Philippart degustatsioon

Ühel ilusal maikuu laupäeval korraldasime Maurice Philipparti degustatsiooni, šampanjad tellisime postiga Prantsusmaalt ning mullisõbrad leidsime kodumaalt. Mullijookide kõrvale valmistasime erinevaid mereandidega suupisteid, kalamarja ampse ning värskelt suitsetatud linaskit, mis muide maitses imeliselt koos roséga. Aga enne kui jookideni jõuan, paar sõna maja tutvustuseks.

Maurice Philipparti maja asub pisikeses imekaunis, veidi enam kui 500 püsielanikuga, linnakeses Chigny-les-Roses. Viinamarjadest kasvatatakse piirkonnas enim Meunieri, tootjaid on nii suuri kooperatiive kui väikseid maju, tuntumatest omab sealkandis aedu näiteks Cattier. Philipparti perekond kasvatab sealkandis viinamarju aastast 1827, täna toimetab majas juba kaheksas põlvkond. Tegemist on iseseisva väikese pereettevõttega, kes valmistavad lisaks šampanjale ka Coteaux Champenois apellatsiooni punaveini.

Nüüd aga proovitud šampanjadest maitsmise järjekorras:

IMG_4376

M. Philippart Blanc de Blancs – 100% Chardonnay. Aroom oli hästi röstine ja pähklinootidega. Maitse oli pehme, sametine, hästi täidlane ja küps. Enim tükkisid esile vast pirnikaramell ja mesisus. BdB sai kõikidelt degusteerijatelt väga kõrge hinnangu, tõeliselt nauditav ja hea balansiga šampanja.

 

 

IMG_4380

M. Philippart Carte d´Or Brut –  lihtsakoelisem kui BdB. Aroomis oli tunda varaküpseid aprikoose ja vaarikaid, maitses õunakook ja luuviljad. Esimene mulje oli üsna keskpärane, klaasis seistes ja avanedes tuli iseloomukus rohkem esile.

Degusteerijate maitsemeele ja mulje rikastamiseks oli meil ka üks “must hobune” ühest teisest väikesest majast – Champagne Abel Jobart Blanc de Noirs. See šampanja oli valmistatud 100% Meunierist. Aroomis oli tunda õunakoort ja värsket rohusust. Maitse oli üllatavalt täidlane, kergelt kirbe alatooniga.

IMG_4379M. Philippart Millésime 2004 – aroom oli tõeliselt õunane, maitse ümar ja küpselt tummine. Ilmselt piisavalt kaua küpsenud ja iseloomu kasvatanud, heas tasakaalus, mis üheski faasis, ei alguses ega lõpus ära ei vajunud. Tõeliselt nauditav šampanja, kindlasti tolle õhtu parim!

Õhtu üllataja oli aga M. Philippart Rosé mis koosluses suitsetatud linaskiga valmistas meile tõelise maitseelamuse. Turult ostetud vastpüütud linaskid said suitsuse meki meie aias ning värskelt suitsune linask koos roséga oli midagi, mida meist keegi enne polnud kogenud. Rosé plahvatavad punased marjad ja linaski magus alatoon töötasid täielikus omavahelises harmoonias.

Õhtu lõpetas M. Philippart Carte d´Or Demi-Sec, mis oli õige magus jook. Üldmulje jäi imal ja liialt suhkrune, isegi esimeste maasikate vesine hape ei muutnud midagi muuta.

Šampanjad igatahes õilistasid meie laupäeva, üheskoos oli tore maitsta ja elamusi jagada, targutada ja hinnata. Jagatud rõõm ja sõõm on ikka mitmekordsed!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s